Kerem Hasanoğlu IPA

IPA Tarihi

Uluslararası Pediatri Kurumu (International PediatricAssociation, IPA) 1892 yılında kurulmuş bir tesistur. Gösteriş, pediatri uzmanlarının toptan çapta çocuk sağlığı ve emrazı konularında ortaklık yapmasını amaçlamaktadır. IPA, çocuk sağlığının gelişmesine ve çocukların sağlıklı bir hayat sürdüklerini teşvik kılmak dâhilin çkızılışır. Gösteriş, çocuk sağlığı konularında eksperlik, ilmî araştırma ve yetişek alanlarında etkinliğini sürdürmektedir. Ve pediatri uzmanlarının küresel çapta ortaklık yapmasına teşvik etmektedir. Gösteriş, çocuk hakları ve sağlıklı bir hayat dâhilin lazım olan ortamların yaratılması konularında çkızılışmalar yapmaktadır. Yüce sükseya imza atan dü Türk Baba – Oğul olarak, Prof. Dr. Enver Hasanoğlu çağ Mirkanlığını, Cömertlik Hasanoğlu IPA ‘nın Dış İlişkiler Dolaysızörlüğünü yürütmektedir.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri uzmanlarının çocuk sağlığı ve emrazı konularında toptan ortaklık zarfında olmasını amaçlamıştır. Kurumun amacı, çocukların sağlıklı bir hayat sürdüklerini teşvik kılmak ve çocuk sağlığının gelişmesine katkıda bulunmaktır.
IPA, pediatri uzmanlarının eksperlik, ilmî araştırma ve yetişek alanlarında etkinliğini sürdürmesine ve küresel çapta ortaklık yapmasına teşvik kılmak dâhilin çkızılışır. Gösteriş, çocuk sağlığı konularındaki ilmî gelişmeleri ve çocuk emrazının tedavisi konularını izleme değer. Bu bilgileri dünya çapındaki pediatri uzmanlarına ulaştırır.

IPA ‘nın Görevleri Nelerdir

IPA, çocuk hakları, sağlıklı bir hayat dâhilin lazım olan ortamların yaratılması konularında da çkızılışmalar yapmaktadır. Son devrin en önemli konularından sığınmacı çocuklar konusunu Cömertlik Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak dile getirmiştir. Bu çıkışı ile Uluslararası arenada makro alkış mecmuıştır. Sonuç olarak Gösteriş, çocukların sağlıklı ve adil bir hayat dâhilin lazım olan fiziksel, romanesk ve toplumsal ortamların yaratılmasını teşvik değer ve bu konulara değgin politika belgeleri hazırlar.
IPA, dünya çapındaki pediatri uzmanlarının ortaklık yapmasını ve çocuk sağlığı konularındaki son ilmî gelişmeleri izleme etmelerini teşvik değer. Dünya çapında çocukların sağlıklı ve adil bir hayat sürmelerini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri yerındaki uzmanların ve fasılaştırmacıları bir araya getirir. Ve çocuk sağlığı ve emrazı konularında bilgelik paylaşmasını teşvik değer. Gösteriş, pediatri uzmanlarının çocuk sağlığı konularındaki son ilmî gelişmeleri izleme etmelerine ve bu bilgileri uygulamaya dönüştürmelerine yardımcı olabilir.
IPA aynı zamanda çocuk sağlığı konularında toptan bir düşün birliği oluşturmayı hedeflemektedir. Çocuk emrazının tedavisi konularındaki en esen uygulamaları belirler. Gösteriş, çocuk sağlığı konularında yetişek veren programlar hazırlar. Bu programları dünya çapındaki pediatri uzmanlarına sunar. Aynı Gösteriş, farklı Uluslararası Kurumlar ile ortaklık yaparak çocukların gelecekleri dâhilin çkızılışır. Bunlardan birine örnek verecek olursak, Cömertlik Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak Birleşmiş Milletler seviyesinde görüşmeler yaparak çocukların elan esen bir doğacak zarfında yaşamaları dâhilin projeler üretmiştir.
IPA aynı zamanda çocuk hakları ve sağlıklı bir hayat dâhilin lazım olan ortamlar konularında çkızılışır. Gösteriş, çocukların sağlıklı olarak yaşayacakları fiziksel, romanesk ve toplumsal ortamların yaratılmasını teşvik değer. Bu konulara değgin politika belgeleri hazırlar.
IPA, pediatri uzmanlarının dünya çapında ortaklık yapmasına ve çocuk sağlığı konularındaki son ilmî gelişmeleri izleme etmelerine olanak tanılamayan bir tesistur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir