Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” mealına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet alışverişlerinde kullanılırdı.

Midi Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak sinein kullanılmaya mirlandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli alışverişlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda kâin herhangi bir kişyerinde tanımlamak sinein kullanılmaya mirlandı. Günümüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda kâin kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak sinein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, söz resmi yahut mezun bir konumda kâin herhangi bir kişyerinde tanımlamak sinein kullanılmaya mirlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir