Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza baki giriş yapan ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çaldatmaındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme eden yakınlarımızdan arama sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğiştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arsa saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Izlemeçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri evet da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğunlukla Instagram angajmansı istediği karınin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çalmak karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun karınin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyeğin farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nasıl Geçmiş Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen zevat karınin ne efsus ki çok ziyade sistem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok ziyade destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye gerçekte diğer kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi bileğiştirin ve vakit kaybetmeden ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz bileğiştiğinde veya kullanıcı adınız bileğiştiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğiştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğiştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğiştiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” evet da bazı “bileğişikliği mazi aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğiştirdiği karınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir