Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sıkça kullanılan iki nosyon. Ancak bu iki nosyon konuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online düzenışdoneş firmaları ve internetten satış fail e-kâr siteleri ciğerin kritik olan bu iki nosyon, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her iki nosyon da web sitelerinin kontrol motorlarındaki görünürlüğünü pozitifrmaya yardımcı olur, ancak aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu hatmızda zaman zaman birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını azıcık daha heveslialım ve beraber inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türki olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların kontrol motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması ciğerin yapılan çdüzenışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, kontrol motorlarında ücretli reklam alımı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik peşışı sorunlemlerinin hepsine denir. En pop ve pıtrak kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik değerini pozitifrmaya yönelik bir çdüzenışma olan SEM, müşteri kitlesini yükseltmek açısından da olabildiğince önemlidir. Başkaca SEM çdüzenışmaları ile trafiğinizi yargılama ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da bilindik SEO çdüzenışmaları ise SEM’in tersine ücretsiz çdüzenışmalardır. SEM mukannen bir bütçe ciğerin maruz reklamları kapsarken SEO çdüzenışmaları mukannen anahtar kelimelerde sözıcı bir yükseliş elde geçirmek ciğerin yapılan çdüzenışmalardır. Gelin, bu muhaliflaştırmayı azıcık daha heveslialım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çdüzenışmaları arasındaki ayrım; fevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret muhaliflığında, SEO’nun ise ciğererik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde konstrüksiyonlabilmesidir. Yani SEO ciğerin en özellikle içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde başarım göstermesi ciğerin yeni bir ödeme konstrüksiyonlmaz.

Bunun haricinde bir önemli ayrım da hızdır. SEM çdüzenışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi gücük müddet içerisinde pozitifrabilirsiniz. Bunun tersine SEO çdüzenışmaları ise uzun soluklu çdüzenışmalardır. SEO çdüzenışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri hamle hamle yapmalkaloriız.

Bu iki sayısal pazarlama nosyonı arasındaki bir sair önemli ayrım da doğallıktır. SEM çdüzenışmaları ücretli reklam çdüzenışmaları başüstüneğu ciğerin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çdüzenışmalarında bu gestalt değişikdır. SEO çdüzenışmaları daha saf uygulamaları kapsar ve sitenize daha uzvi bir trafik akışı katkısızlar.

Bu iki nosyon, ciğererik bakımından da çeşitleme gösterir. SEO çdüzenışmalarındaki ciğererikler kullanıcı deneyimini pozitifrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çdüzenışmalarında ise erek daha ticari başüstüneğu ciğerin ciğererikler SEO çdüzenışmalarındaki kadar olmayabilir.

Ancak bu kabul etmek değildir ki SEM ciğererikleri kalitesizdir. Yalnızca iki nosyon arasındaki ciğererik konseptleri ve odaklar değişikdır. Başkaca belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha yeğin ya da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına gereğince ikisinden de faydalanılabilir.
Hatmızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam geçirmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Mahveden Davranışları: Dijital Dönüşümün Yükselişi hatmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir