ücretsiz logo tasarım

logo tasarımı yapma

Logo nedir? Kelime medlulı olarak ana zıtlığı dilimizde amblem olan, bir meslekin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, medlulını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak meslekletmenin yahut organizasyonun dikme olarak yaptığı mesleki sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi medlulı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı mideerik ve anlamlara sahip olabilir.

Sorusu sorulduğunda kelime medlulının haricinde, biryoğun logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan şahıs yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı az çok önemlidir. özge taraftan logo tasar çizim çalışmasını yapacak şahıs yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çalışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, meslekletmenizin ve bundan sonraki çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çalışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değmeslektirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka midein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş alanı ile faaliyette bulunan şirketler midein daha çok yeğleme edilebilir. Hareketsiz bir sektörde çalışma gösteren meslekletmelerin ekseri logoları kolü oyun değer. Ancak ansızın bir tomar kol ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne mesleke yarar?
İşletmeler midein logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kırık dökük halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan gerçekten marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple meslekletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza ciddi adımlarla devam edebilmek adına “logo tasar çizim” çalışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) tabir değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta kâh kişilerin bir görünümte teşhisnmasını sağlayıcı meslekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, kolaylık anlaşılır, çizgiırlanması kolaylık, kabil başüstüneğunca az skorda renkten oluşfinansıdır. Her çeşit baskı ve sektör tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok cesim ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı şirket ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa saik vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya cesim ziyan verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine münasip olmalıdır. üste kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin taliıesna ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit dahi dürüstılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün ya da şirket midein logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı medlul bakımında bu fen çok önemlidir.

logo tasarımı yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir