Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Değer Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Düzenleme alanında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde marka yapılışu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece yetişek bölümünde ev olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası canlı çhileışmalar yürüten KALKO, birçok futbol, basket abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Büyükçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cenahı saf Türkiye’nin en şanlı özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, yetişek alanında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı birçok düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir